Elrabolták
1851-ben Bolognában megszületett Edgardo Mortara, egy zsidó család hatodik gyermeke. A csecsemő néhány hónaposan súlyosan megbetegedett és nem javult az állapota, keresztény szolgálójuk pedig abban a hitben volt, hogy a gyerek haldoklik, ezért titokban megkereszteltette a csecsemőt, hogy ha meghal, tiszta lélekkel mehessen a túlvilágra. A gyermek később meggyógyult, ám évekkel később kiderült a keresztelés ténye. A korban zsidó család számára tiltott volt katolikus gyerek nevelése, ezért IX. Pius Pápa intézkedett, hogy a fiút vegyék el a családtól és a Vatikánban nevelkedjen tovább. A kétségbeesett szülők igyekeztek mindent elkövetni, hogy visszakapják a gyereküket.
A film megtörtént eseményeket dolgoz fel: az eset saját korában az egyik legnagyobb világszenzáció volt, mások mellett I. Ferenc József és III. Napóleon is közbenjárt a gyerek és családja érdekében – eredménytelenül.
Az Elrabolták világpremierje a világ legrangosabb filmfesztiválján, a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában volt. A filmet az olasz kritikusok 10 díjra jelölték, hét díjjal jutalmazták, s az Elrabolták megnyerte a legjobb film, rendező, forgatókönyv és színész díját is. A film rendezője Marco Bellocchio az olasz film egyik legnagybb legendája, aki korábban olyan, Magyarországon is bemutatott díjnyertes alkotásokat rendezett, mint Az első áruló, az Öklök a zsebben, és a Szép álmokat.
→ IMDb adatlap